Erman GÜNEŞ

Maç Öncesi Oyunları

Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi Engin Kara, Facebook hesabı üzerinden ''SAMSUNU SAMSUNSPORA AİT ZANNEDENLER VAR.SAMSUNSPORLULAR EMİN KAR ABIM HARİÇ ORADA SADECE AZINLIKDIR. SAMSUN BIZIMDIR. .....SAMSUN TRABZONUN, VE TRABZINSPORUNDUR'' şeklinde bir gönderi yayınlamış.

24 Şubat Pazartesi günü oynanacak maçtan üç gün önce yazılan bu yazının ve maç öncesi oyunlarının hedefi bellidir. Samsunspor taraftarını kışkırtmak için paylaşılan bu ileti, taraftarımızı tahrik etmeye yöneliktir.

Öncelikle daha yöneticisi olduğu kulübün adını doğru düzgün yazamayan ve bir takım ucuz numaralarla Samsunspor taraftarlarını kandırabileceğini düşünen kişilere itibar etmemek gerekir.

Samsun'u Trabzonluların sanan zihniyet ise lobi ile bir yerlere gelebileceği sanan zihniyet ile aynıdır. Samsun'da yaşanan Trabzon düşmanlığını körükleyen, Engin Kara ve bunun gibi kışkırtmalar yapan kişilerdir. Samsun'un ekonomik ve sosyal alandaki gelişmişliği ve Karadeniz Bölgesi'nin en önemli şehri olması, bazılarının gücüne gitmektedir.


Engin Kara'nın tabiriyle ''TRABZINSPORLULAR'', önce kendi stadyumlarını doldursunlar. Futbola güzellik katmak istiyorlarsa, Samsunspor taraftarlarının yaptığını koreografilerden örnek alsınlar. Bedava dağıtılan yağmurlukları giyerek ''mükemmel tribün şovu yaptık'' diyen kişilerin azalması için, kendilerinden daha ileride olan kulüpleri örnek almalarını tavsiye ederim. Ya da 61.dakikada balonları bırakıp, en güzel tribün şovunu yaptıklarını zannetmeye devam edebilirler.

Trabzonluların Samsun'da olan yoğunluğu doğru bir konudur. Trabzon'da olan istihdam eksikliği, insanları daha BÜYÜK şehirlere göç etmeye zorlamıştır. Karadeniz'in en çok göç alan bölgesinin Samsun olması şehrin olanaklarının fazlalığından kaynaklanmaktadır. Samsun'da yaşayıp, yaşadığı şehre saygı duymamak hatta ekmeğini yediği şehre hakaret etmek; yediği kaba pislemektir.

Son olarak Samsun, Samsunsporludur. Büyük Samsunspor taraftarı, ucuz numaraları yemeyecektir. Pazartesi günü maraton tribününde yapılacak koreografi, size en güzel cevap olacaktır.

2 yorum

  1. Pazartesi akşamı büyük bir coşkuyla 1461 i dürüp ağzına vereceğiz...

    YanıtlayınSil
  2. Bize düşen sağduyulu davranmak. Bunların oyununa gelmemek en güzel cevap olacaktır!

    YanıtlayınSil