Erman GÜNEŞ

İşe Yarar Google Chrome Eklentileri

Google Chrome Mağazası üzerinden indirebileceğiniz bazı eklentileri tanıtıyorum. Google Chrome kullananların işine yarayabilecek 10 adet eklenti:

1-Stop AutoPlay for YouTube : Bu eklenti YouTube’de açtığımız videoların otomatik oynamasını engelliyor.Ancak halen dolmaya devam ediyor.Yeni sekmelerde 1′den fazla video açtığınızda işinize yarayacak bir eklenti.İndirmek için tıklayın.

2-Google Mail Checker : Bu eklenti ise Gmail hesabınızda kaç okunmamış ileti var ise onu gösteriyor.Üstüne tıklayarak gelen kutunuzuda açabiliyorsunuz.İndirmek için tıklayın.

3-Facebook Photo Zoom : Bu eklenti ise Facebook’taki fotoğrafları aynı sayfa içinde büyütmenizi sağlıyor.Küçük resimlerde detaya inmek için vs. çok kullanışlı bir eklenti.Bir diğer özelliği ise eklentiyi kapatmak için Facebook sohbet penceresinin yanında düğmesi olması.Yani eklenti Facebook ile bütünleşmiş bir eklenti.İndirmek için tıklayın.

4-RSS Subscription Extension : Google tarafından geliştirilmiş “RSS Subscription Extension” eklentisi ise RSS özelliği olan sitelere bir nevi abone olmanızı sağlıyor.İndirmek için tıklayın.

5-Smooth Scrool : Gezindiğiniz websayfasının akıcı bir şekilde kaymasını sağlayan,ayarlarıda bulunan güzel bir eklenti.İndirmek için tıklayın.

6-Session Manager : Chrome’un tarayıcı çöktüğünde ya da bilgisayar kazara kapandığında son oturumunuzu kurtarması gibi bir özelliği var. Ama nadiren de olsa bu özelliğin çalışmadığı oluyor. Burada Session Manager eklentisi devreye giriyor,yedek almanızı sağlıyor.Yada daha sonra devam etmek istediğiniz birşeyi kaydedip,istediğiniz zaman tekrar açabiliyorsunuz.İndirmek için tıklayın.

7-Webpage Screenshot : Bu eklenti ile websayfalarının görüntüsünü programlar vesaire kullanmadan halledebiliyorsunuz.Gayet kullanışlı ve yararlı bir eklenti.İndirmek için tıklayın.

8-Google Dictionary : Bu eklenti ise, bir sözcüğü fare işaretçisiyle seçip, isteğe göre ayarlanabilecek belli bir tuşa bastığınızda Google Dictionary hizmetini kullanarak seçtiğiniz sözcüğün anlamını minik bir pencerecik içinde gösteriyor.İndirmek için tıklayın.

9-Allow Right Click : Kullanımı az olsada işe yarayan bir eklenti.Bu eklenti ile websitelerindeki sağ tık engelini kaldırabiliyoruz.İndirmek için tıklayın.

10-Downloads : Bu eklenti ile hiç uğraşmadan Chrome ile indirdiğiniz klasöre tek bir düğme ile gidebilirsiniz.İndirmek için tıklayın.

1 yorum