Erman GÜNEŞ

SEO Uyumlu Makale Nedir ?


Web sitesinde yer alan makalelerin SEO uyumlu olması, arama motorları açısından son derece önemlidir. Web sitenizin Google'ın gözüne girmesi için en temel özelliklerinden bir tanesi özgün ve SEO uyumlu içeriklerdir. Bu özgün ve SEO uyumlu içerikler, web sitenizin arama sorgularında üst sıralarda yer almasını sağlayacak ve size ziyaretçi kazandıracaktır.

Doğru Başlık Seçimi

Bir içerik için başlık belirlerken göz önünde bulundurulması gereken en temel etken ''Kullanıcı bu konuyu ne şekilde arar?'' olmalıdır. Tabi bunu yaparken içeriğin başlıkla olan ilişkisinden uzaklaşmak yanlıştır. Kullanıcıların aradığı şey, başlıkla birlikte yazının içerisinde yer almalıdır.

İçerik ve Site İlişkisi

Girilen içeriğin site ile ilgili olması oldukça önemlidir. Sitenin konusu ile doğru orantılı şekilde girilecek olan içerikler, uzun vadede yararlı olacaktır.

Doğru İçerik

İçeriği sitenizde yayınladıktan sonra ziyaretçi gözüyle bir göz atmalısınız. Girdiğiniz içeriğin sade, anlaşılabilir ve doyurucu olması önemlidir. Çünkü sitenize giren ziyaretçi, aradığı şeyi tam olarak bulmak ister. Ziyaretçinin sitenizi ziyaret ederken sıkılmaması ve okuduğu içerikten memnun kalması gerekir. Bir nevi ''müşteri memnuniyeti'' diyebiliriz.

Görsel Kullanımı

Sitede yer alan içerik, tek başına yeterli bir unsur değildir. Özellikle uzun yazıların içerisinde mutlaka konu ile ilgili görsel veya video kullanmanızı öneririm. Bu sayede ziyaretçi hem yazıdan sıkılmamış olacak hem de yazınız daha renkli bir hal alacaktır.

Anahtar Kelime

Yazının içerisinde geçecek olan anahtar kelimeler, arama motorları açısında önemlidir. Örneğin bu yazının anahtar kelimesi ''SEO uyumlu makale'' olabilir. Bu anahtar kelimenin yazıda %5 - %10 civarında tekrarlanması yeterlidir. Sırf anahtar kelimenin yer almasını sağlamak için anlam bütünlüğü olmayan veya akışı bozan cümlelerden kaçınmak gerekir.

Etiketler

Sitede yer alacak makalenin SEO uyumlu olmasında etiketler de önemli bir unsurdur. SPAM'a düşmeden, tekrarlamalardan kaçınarak olabildiğince az ve öz bir şekilde etiket girişi yapmak en doğrusudur.

SEO Uyumlu Makale Hizmeti

Her bütçeye uygun seo uyumlu makale hizmeti sayesinde siz de sitenizin sıralamasını kolayca değiştirebilirsiniz.Özgün ve kaliteli seo uyumlu makaleler konusunda uzman, benzersiz içerik sağlayan hizmet verenleri SadeceOn’da bulabilirsiniz. Sizin için profesyonel ve tecrübeli makale yazarları istediğiniz kelimede, istediğiniz adette yazılarınızı hazırlamak için beklemektedir. Hem de sadece 10 Liradan başlayan fiyatlarla!

Bu maddeler SEO uyumlu makale yazımında aklıma gelenler. Liste çok daha fazla uzayabilir. Ama her şeyden önce sitenizde yer alan bir yazıyı, ziyaretçi gözüyle sizin beğenmeniz en önemlisidir.

Hiç yorum yok

Yorum Gönderme