Erman GÜNEŞ

Microsoft'tan Backlink Almak

Ücretsiz ve kaliteli backlinkler arıyorsanız, yararlana bileceğiniz sitelerden birisi de Microsoft'un Community sayfasıdır.

Community sayfasının tartışma konulara katılarak yazı içerisinde backlink alabileceğiniz gibi profilinizden de sınırlı sayıda profil backlink almanız mümkündür.

answers.microsoft.com PR Değeri

Peki Microsoft üzerinden nasıl backlink alınır ?

Öncelikle BU linke tıklayarak siteye giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra menüde bulunan Katıl butonuna basarak Soru Sor veya Tartışma Başlat seçeneklerinden birini seçebiliriz. Daha sonra Hotmail (Outlook) hesabımız ile giriş yapıyoruz ve düzgün bir soru sorarak içerisinden anahtar kelimemize link veriyor.

Soru sorarken moderatörler kontrol ediyor ve yazılarımız bazen silinebiliyor. Yanıt kısmına vereceğimiz linkler ise göze batmıyor ve silinme riski az oluyor.


Bunun haricinde bir de profile bağlantı ekleyerek profil backlink alabiliyoruz. Bunun için Profil Düzenle seçeneğine giriyoruz ve alt kısımda bulunan Bağlantı Başlığı ve Bağlantı URL'si kısımlarını doldurarak linkimizi ekliyoruz. Bir den fazla link eklemek isterseniz, forumda etkinliğinizi arttırarak ekstra bağlantı ekleme şansı yakalayabiliyorsunuz.

8 yorum