Erman GÜNEŞ

Türk Dünyası Çocuk Oyunları ''Birdirbir''

Türk Dünyası Çocuk Oyunları Birdirbir

Bilgisayarların her eve, akıllı telefonlar ise her cebe girmesinin ardından sosyal hayattan uzaklaşan çocukları evde, sokakta ve parkta oynarken göremez olduk. Bir dönem oynanan çocuk oyunları yerlerini hiçbir faydası olmayan ve bizleri "şiddet" gibi birçok olumsuz davranışa yönlendiren bilgisayar oyunlarına bıraktı ve maalesef unutulmaya yüz tuttu.

"Türk Dünyası Çocuk Oyunları Birdirbir" programı ile Türk Dünyası'ndan farklı coğrafyalarda yaşayan çocukların oynadığı birbirinden eğlenceli ve heyecanlı geleneksel oyunları öğrenecek, aynı zamanda bol bol gülüp eğleneceğiz.

Hem eğlendiren hem de güldüren "Türk Dünyası Çocuk Oyunları Birdirbir" Programı Yusuf Bahri ÖZSOY'un sunumuyla her Çarşamba saat 13.05'te TRT AVAZ ekranlarında...

Türk Dünyası Çocuk Oyunları Birdirbir programı, TRT AVAZ kanalında yayınlanmaya devam ediyor.Yönetmenliğini Oktay AYDIN, sunuculuğunu ve metin yazarlığını ise Yusuf Bahri ÖZSOY'un yaptığı bu proje, benim de kurgu konusundaki ilk deneyimim oldu. Kurgu asistanlığı görevini yürüttüğüm program, 26 bölüm olarak planlandı. Merak edenler, Çarşamba günleri 13.05'te TRT AVAZ ekranlarından programı izleyebilir ve ya alt kısma eklediğim oynatma listesinden tüm bölümlere ulaşabilir.

Türk Dünyası Çocuk Oyunları Birdirbir Programı'nın Bölümleri:

Hiç yorum yok

Yorum Gönder