Erman GÜNEŞ

HD Ekran Görüntüsü Alma Programı

Microsoft Encoder 4 Screen Recorder
HD 720p ve HD 1080p formatlarında bilgisayar ekranından kaliteli video görüntüsü almak için kullanabileceğiniz programlardan bir tanesi, Microsoft Encoder 4 Screen Recorder yazılımıdır. Ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz bu program sayesinde bilgisayar ekranının videosunu çekebilirsiniz. Özellikle oyun veya program tanımı yaparken işinize yarayacaktır.

Öncelikle programı Microsoft Encoder 4 Screen Recorder indirme sayfasından ücretsiz olarak indiriyoruz. Microsoft'un kendi sitesi olduğu için virüs gibi sorunlarla karşılaşmıyoruz.

Programın ücretsiz, yani standart versiyonunda kullanım süresi bulunmuyor. Yani sınırsız olarak kullanabiliyoruz. Fakat video alırken 10 dakika sınırı bulunuyor. 10 dakikadan uzun video kaydetme özelliği bulunmuyor standart versiyonda.

Program yüklendikten sonra Microsoft Expression Encoder 4 Screen Capture ve Microsoft Expression Encoder 4 şeklinde iki farklı uygulama çıkıyor karşımıza. Bilgisayardan video almak için Screen Capture yazanı kullanıyoruz. Diğeri ise kaydettiğimiz videonun çıktısını almak için kullanılıyor.

Hiç yorum yok

Yorum Gönderme