Blog Arşivi

İletişim

Ad

E-posta

Mesaj

Created by Templates Zoo

Erman GÜNEŞ

Edu ve Gov Sitelerden Backlink Alma Yöntemleri


Edu ve Gov uzantılı web siteleri, arama motorlarının gözünde büyük öneme sahiptir. Devlet sitelerinin uzantıları olan Edu ve Gov siteleri, Google ve Yandex gibi arama motorlarının gözünde güvenilir ve sağlam siteler olarak görülmektedir. ''Safe website'' yani güvenilir site olarak görülen devlet sitelerinden backlink almak, sitenizi güçlendirmek adına önemli bir adım olacaktır. Bu sitelerden backlink almak ve aramak için bazı yöntemler vardır. Gelelim bu yöntemlere:

inurl:gov.tr intext:forum

Google'da yukarıdaki aramayı yaptığımız zaman, karşımıza çıkacak olan sonuçlarla gov.tr sitelerinde yer alan forumları görebiliriz. Bu forum sitelerinin hangisine üye olunabiliyorsa, üye olup sitemizin tanıtımını yapabiliriz.

inurl:edu.tr intext:forum

Yukarıdaki arama, bize devlet okullarının forum sitelerini listeleyecek. Yine üst kısımda yaptığımız gibi foruma kayıt olup, sitemiz için backlink alabiliriz.

inurl:gov intext:sign up

Yukarıda yer ama komutu, sadece Türkiye değil aynı zamanda dünyanın farklı yerlerindeki devlet sitelerinin üyelik kısımlarını gösterecek. Backlink sağlayabileceğimiz yerlere üye olup, sitemize link alabiliriz.

inurl:edu intext:sign up

Yukarıdaki arama komutunu kullanarak dünyadaki eğitim kurumlarının sitelerine üye olabiliriz.

Ayrıca arama komutlarını kendimize göre şekillendirerek farklı kombinasyonlarda aramalar yaparak backlink kazanabiliriz.

10 yorum