Erman GÜNEŞ

Prison Break 5.Sezonu ile Geliyor

2005 yılının Ağustos ayında Amerikan FOX kanalında yayınlanmaya başlayan ve Mayıs 2009 tarihine kadar 4 sezonda geniş bir hayran kitlesine sahip olan Prison Break dizisi geri geliyor. Dizi finalinin ardından 7 sene geçtikten sonra sosyal medyada hızla yayılan bir fragman, dizinin 5.sezonunun habercisi oldu.

Suçsuz yere hapse mahkum edilen ve idam cezasına çarptırılan Lincoln Burrows'un kardeşi Michael Scofield'in kendisini aynı hapishaneye attırarak abisini kurtarma planları yaptığı dizinin birinci sezonu, izleyicileri ekran başına kilitlemişti. Hapishaneden kaçış temalı dizi, sonraki 3 sezonda da başarılı grafiğini sürdürmüş ve en iyi dizi yapımlardan biri haline gelmişti.

2009 yılında 4.sezonuyla beraber akıllarda soru işaretleri bırakarak sona eren dizi, 2007 yılında 5.sezonuyla yayın hayatına devam edecek. 9 bölüm olarak planlanan Prison Break 9.sezonu için yayınlanan ilk fragmanda eski oyuncuların tam kadro yer  aldığı görülüyor. Wentworth Miller, Dominic Purcell, Sarah Wayne Callies, Amaury Nalasco, Robert Knepper, Rockmound Dunbar, Paul Adelstein gibi isimler dizinin yeni bölümlerinde karşımıza çıkacak.

İlk sezonda Fox River Eyalet Hapishanesi'nde başlayan macera, 5.sezonda da bir hapishanede devam ediyor.

Hiç yorum yok

Yorum Gönderme