Erman GÜNEŞ

Yandex Kurumsal Mail Kullanma

Alan adınız uzantılı mail adresini kullanabileceğiniz çeşitli servisler bulunmaktadır. Site sahipleri genellikle host hizmeti alınan firmadan maillerini takip etmektedir. Fakat host firmalarındaki mail servisleri, kısıtlı işlem kapasitesine ve kötü tasarımlara sahipler.

isim@alanadiniz.com şeklinde mail hesabınızı host firmalarının mail servisleri yerine Google ve Yandex gibi şirketler üzerinden de kullanmanız mümkündür. Google Apps servisi, önceden oldukça ilgi gören bir hizmet olmasına rağmen daha sonra ücretli hale getirildiği için Yandex Kurumsal Mail hizmeti daha fazla ilgi görmeye başladı. Yandex firması, ücretsiz olarak sunduğu bu hizmet ile çok sayıda kullanıcı kazandı.

Yandex'in kurumsal mail hizmetinden kısaca bahsetmek gerekirse, 1.000 adet e-posta hesabını destekleyen bir yapı bulunuyor. Hatta bu 1.000 adet mail hesap kapasitesi dolduktan sonra form doldurarak ekstra mail alanı da talep edebiliyorsunuz.

Yandex kurumsal e-posta hesaplarının her biri için 10 GB Yandex Disk alanı bulunuyor. Bu yazıdan Yandex Kurumsal Mail hesabının nasıl açıldığını öğrenebilirsiniz.

1-) Yandex Kurumsal Mail hizmetini kullanmak için öncelikle bir Yandex hesabı oluşturarak giriş yapıyoruz.

2-) kurum.yandex.com.tr adresine giriş yaparak alan adını başında ''www'' olmadan ekliyoruz.

3-) Alan adı eklemesinden sonra karşımıza gelen sayfadan alan adı sahipliğini doğruluyoruz.

4-) Son adımda MX kayıtlarının ayarlanma işlemini yapıyoruz. Mevcut MX kayıtlarının yerine alt taraftaki parametreler ile yeni bir MX kaydı oluşturuyoruz.

Alt alan adı — @ (Bazı panellerde bu kısım olmayabilir.)
Kayıt tipi — MX
Veriler — mx.yandex.net.
Öncelik — 10

MX kayıtlarınızı tamamladıktan sonra maillerinizi kurum.yandex.com.tr adresinden yönetebilirsiniz.

Hiç yorum yok

Yorum Gönderme