Erman GÜNEŞ

Nikon P900 Wifi Fotoğraf Aktarma


Nikon Coolpix P900 model fotoğraf makinesinden Wi-Fi ile telefona nasıl görüntü aktarılır? Sorusunun yanıtını bu yazıda bulabilirsiniz.

Öncelik telefona bir uygulama indirmemiz gerekiyor. WMU (Wireless Mobile Utility) uygulamasını hem App Store'dan hem de Play Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu uygulama, hem fotoğraf makinesinden telefona fotoğraf aktarmaya hem de telefon üzerinden fotoğraf çekmeye yaramaktadır.

Gerekli uygulamayı indirdikten sonra Nikon P900 model makinede Wi-Fi Options seçeneğine gidiyor. Buradaki Options seçeneğinden ayarlamalarımızı yapmamız gerekir.

SSID: Bu kısım, makinenin Wi-Fi adıdır. Kendi belirleyeceğiniz bir ad kullanabilirsiniz.
Auth. / encryp: Buradaki kısımdan bağlantıyı sağlamak için WPA2-PSK-AES seçeneğini seçiyoruz.
Password: Telefondan makineye bağlanmak için kullanacağımız şifredir. Değiştirebilirsiniz.

Yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra Wi-Fi Options kısmından Connect to smart device seçeneğini seçiyoruz. Daha sonra telefondan Wi-Fi taramasına girerek, daha önce belirlediğimiz makinenin adı ve şifresiyle bu bağlantıya bağlanıyoruz.

Telefon üzerinden fotoğraf makinesinin makinesinin Wi-Fi kısmına bağlandıktan sonra ekranda bir uyarı çıkıyor. Bu sırada ilk başta telefona indirdiğimiz WMU (Wireless Mobile Utility) uygulamasını açıyoruz.

WMU (Wireless Mobile Utility) uygulamasında karşımıza iki seçenek çıkıyor. View Photos kısmından makinedeki fotoğrafları görebilir ve indirebilirsiniz. İndirme sırasında Original (Tam boyut) ve Recommended (Daha Küçük Boyutlu) seçenekleri ile fotoğrafın boyunu belirleyebilirsiniz.

Take Photos kısmından ise makine üzerinden telefonla fotoğraf çekebilirsiniz. Bu özellik esnasında makinedeki görüntü kaybolur ve telefon ekranına gelir. Telefondan çektiğiniz makine fotoğrafları, direkt olarak telefona da indirilir.

3 yorum