Erman GÜNEŞ

Wordpress Site Taşıma Eklentisi: All-in-One WP Migration


Wordpress tabanlı web sitenizi bir başka hosta taşımak için kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında en kolay ve hızlı olanı, Wordpress eklentilerini kullanarak site taşıma işlemini gerçekleştirmektir. Wordpress site taşımada kullanabileceğiniz eklentilerden biri, All-in-One WP Migration eklentisidir.

Birçok özelliğini ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz All-in-One WP Migration eklentisini, Wordpress paneli üzerinden Eklentiler > Yeni Ekle > All-in-One WP Migration yolunu izleyerek yükleyip etklinleştirebilirsiniz.

Eklentiyi kurduktan sonra Wordpress panelinin sol tarafındaki menüye bir sekme açmaktadır. Bu sekme üzerinden Export yazan yere geldikten sonra EXPORT TO butonuna tıklayarak siteyi yedekleyebilirsiniz. Yedekleme işlemi için File, FTP, Dropbox, Google Drive, Onedrive gibi çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Ücretsiz versiyonda FİLE seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Kısa bir bekleme süresinin ardından direkt olarak indirme linki karşımıza çıkmaktadır, bu linke tıklayarak sitenin kopyasını indirebilirsiniz.

All-in-One WP Migration eklentisi ile oluşturup indirdiğimiz site kopyasını bir başka siteye yüklemek için IMPORT sekmesine tıklamamız gerekmektedir. Buradan FİLE IMPORT seçeneği ile 512 mb'a kadar site kopyasını yükleyebiliyoruz. Sitenin kopyası daha fazla ise ücretli üyelik almak gerekiyor.

Hiç yorum yok

Yorum Gönderme