Erman GÜNEŞ

WeTransfer Nedir? Nasıl Dosya İndirilir?


İnternet üzerinden dosya alıp gönderme konusunda en çok tercih edilen servis, WeTransfer'dir. Bulut tabanlı bir dosya paylaşım servisi olan WeTransfer, ücretsiz ve hızlı bir şekilde dosya alıp göndermeyi sağlamaktadır.

WeTransfer Nedir?

2009 yılında Bas Beerens ve Nalden tarafından kurulan Amsterdam merkezli WeTransfer, mail için çok yüksek boyutlarda olan dosyaları (fotoğraf, video, Word dosyaları vb.) paylaşmaya yaramaktadır.

Hem masaüstü hem de mobil de kullanılabilen WeTransfer, 2GB boyutuna kadar ücretsiz dosya göndermeyi desteklemektedir. Bunun üzerindeki boyutlar için ise ücretli üyelik sunulmaktadır.

WeTransfer Dosyası Nasıl İndirilir?

Bir kullanıcının size gönderdiği WeTransfer dosyasını indirmek oldukça kolaydır. Hem mobil cihazlara hem de bilgisayarlara bu dosyayı indirebilirsiniz. Mobil cihazlardaki alan kısıtlılığı nedeniyle genellikle bilgisayarlara indirmeniz tavsiye edilmektedir.

Dosyalar sizinle link olarak paylaşılmaktadır. Bu linke tıkladığınız zaman (Dosya yüklendikten sonra 1 hafta süreniz vardır. 1 hafta sonunda dosya paylaşımı silinmektedir.) Dosyalarınızı alın seçeneğine tıklayıp bağlantıyı açıyorsunuz. Ardından açılan internet sitesindeki İndir butonuna tıklayarak dosyalarınızı rahatça indiriyorsunuz.

1 yorum

  1. https://www.egunes.com/2019/02/orgtr-alan-adi-nasil-alinir.html?showComment=1598266430580#c5075859158854862775

    YanıtlayınSil